Massater Botoksu

Massater Botoksu Nedir?

Massater kasları temporal bölgeden başlayıp çenede sonlanan çok güçlü çiğneme kaslarıdır. Massater kasının geniş ve kalın olması yüzü olduğundan çok daha büyük gösterir. Kasların gelişmiş olması yanlara ve dışa doğru çıkıntılar yapar. Özellikle bayanlarda bu durum yüzün daha erkeksi görünmesine sebep olur. Kişileri zayıf olmalarına rağmen kilolu gösterirler. Massater kaslarına  botoks uygulaması kullanılmaya başlandığından beri özellikle bayanlar kozmetik amaçlarla yaptırırlar. Çene hattının yumuşak ve V şeklini almasını isteyen bayanlar çok yoğun bir şekilde bu işlemin yapılmasına izin verirler.

Bir diğer tedavi amacı da dişlerini aşırı gıcırdatanların bu alışkanlıklarından kurtulmalarını sağlamaktır. Özellikle uyurken diş gıcırdatanlar bu durumdan kurtulmak isterler. Hem çevreyi çok rahatsız eder hem de dişlerinizin yıpranmasına sebep olurlar.

Dünya Sağlık Örgütü onaylı olan massater botoksu son derece başarılı sonuçlar elde bir tedavi yöntemidir. Bu botoks sayesinde yüzün alt kısmı inceltilmiş olur ve diş gıcırdatmaları sona erer.

Çene altınızdan belirlenen bölgelere ince uçlu enjektör vasıtasıyla botoks ilacının uygulanması işlemidir. Son derce basit cerrahi müdahale gerektirmeyen bir yöntemdir. İşlem son derece başarılı sonuçlar verir ve çoğu insan tarafından memnuniyetle karşılanır.

Massater Botoksu Nasıl Yapılır?

Massater botoksu yapılırken önce hastanın enjektör uygulanacak bölgelerine özel bir krem sürülür. Daha sonra çene altından genellikle 3 noktaya botoks ilacı enjekte edilir. Bu uygulama son derece kısa sürede biter. 15 ila 20 dakika arasında işlem sonlandırılır. Uygulama yapılırken hasta acı ve ağrı hissetmez. İşlem bittikten sonra günlük yaşamına dönebilir.

Massater botoksu doktorunuz öngörmesiyle birkaç seans sürebilir. Etkilerini bir hafta sonra göstermeye başlar. Bu sürede çenenizde belirgin bir şekillenme yaşanacaktır. Botoks kalıcı bir işlem olmadığından doktorunuz size birkaç seans verebilir. Bu sayede kalıcı hale getirilebilir. Etki süresi uygulamanın başarısı ve hastanın yaşam şekli ve bünyesine bağlı olarak 4 ila 6 ay sürebilir. Bu sürenin sonunda tekrarlayıcı uygulamalar yapılabilir.

Massater Botoksu Riskleri Ve Yan Etkileri

Öncelikle hamile, emziren ve tıbbi olarak sağlık durumu uygun olmayanlar bu tedaviyi olmamalıdırlar. Doktorunuzla görüşürken sağlık durumunuz ve sağlık geçmişiniz hakkında bilgi vermelisiniz. Doktorunuza açık olmalı sağlık durumunuzu saklamamalısınız. Tecrübesi ile Op. Dr. Selman Doğantemur ile yapacağınız görüşme sırasında size daha detaylı bilgi verecektir. Sizin botoksa uygun bir aday olup olmadığınızı belirleyecektir.